Košarkaši Golden Stejt Voriorsa slavili su nad Los Anđeles Lejkersima u pripremnom meču rezultatom 125:108.
Ekipa Stiva Kera je u San Francisku prilično rutinski porazila „jezeraše“ u prvoj utakmici u predsezoni za oba tima.
Bilo je dosta promena u sastavima, a obojica trenera su koristili mnogo igrača na ovoj utakmici.
Minutaža je bila prilično raspoređena, tako da je tek nekolicina košarkaša odigrala više od 20 minuta.
Najefikasniji je bio Entoni Dejvis iz redova poraženog tima sa 15 poena i pet skokova, Dianđelo Rasel je ubacio isto toliko poena, uz pet asistencija, Rui Hačimura je postigao 13, uz tri skoka, dok je Maks Kristi imao 10 poena na svom kontu.
Kod Voriorsa Mouzes Mudi je imao 13 poena i tri uhvaćene lopte, Džonatan Kuminga je dodao 12, uz četiri skoka i tri asistencije, dok je Klej Tompson postigao 10, uz četiri skoka.
Na svom debiju u dresu Voriorsa, Kris Pol je imao učinak od šest poena, pet asistencija i četiri skoka.
Stef Kari je imao osam poena, dva skoka i jednu asistenciju, dok je Dario Šarić zabeležio učinak od šest poena, tri skoka i isto toliko završnih dodavanja.
Dva tima će opet igrati 14. oktobra, dok će Lejkersi pre toga odmeriti snage sa Bruklinom u utorak, odnosno Sakramentom u četvrtak.
Budućnost ubedljiva protiv Mornara, trener Pavićević zabrinut – igrači sve zaboravljaju!



