Fudbalski klub Jang Bojs, kažnjen je od strane UEFA pred važnu utakmicu sa Crvenom zvezdom u Ligi šampiona.
Razlog je nedolično ponašanje njegovih navijača na meču sa Mančester sitijem.
Jang Bojs novčano je sankcionisan sa 38.250 evra zbog paljenja pirotehnike na „Etihadu“, ubacivanja objekata na teren, generalno neprimerenog ponašanja navijača, kao i pričinjene štete na stadionu.
Uz to, Švajcarci su takođe dobili dvogodišnju uslovnu kaznu i ukoliko im se ovakve scene ponove, klubu će biti zabranjeno da prodaju karte navijačima koji bi želeli da idu na gostujuće utakmice u Evropi.
Pre ovog duela, verovatno i najvažnijeg u dosadašnjem toku sezone, ekipa Baraka Bahara gostuje Vojvodini u Novom Sadu u derbiju Superlige Srbije.
Dođi na “Karađorđe” i podrži beogradske crveno-bele!
⚽️ Vojvodina – Crvena zvezda
📆 Subota, 25. novembar
⏳ 16 časova
🔴⚪️ #fkcz pic.twitter.com/OuCbtUWCNp
— FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) November 21, 2023



