U osminu finala idu Fejenord, Bajern, Klub Briž i Benfika.
U prrvom meču večerašnjeg programa Lige šampiona sastali su se Milan i Fejenord. Vodio je velikan sa ,,San Sira“, međutim Teo Ernadez je napravio glupost dobivši crveni karton. Kasnije su Holanđani uspeli da daju gol i prođu dalje.
Zanimljivo je bilo i na ,,Alijanc areni“ gde je Bajern gubio 0:1: sve do 94. minuta, a onda je preko Dejvisa uspeo da postigne gol i prođe dalje.
Retko ko nije bio zadovoljai u Bergamu posle žreba kada je Atalanta izvukla belgijski Briž. Međutim, Briž je pokazao zube favorizovanoj Atalanti i slavio u oba meča (2:1, 1:3) i tako ,,kupio kartu“ za osminu finala.
Ipak, najbolji meč viđen je u Lisabonu između Benfike i Monaka. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, na kraju je završeno nerešeno – 3:3. Benfika ide dalje, zahvaljujući minimalnoj pobedi u prvom mečun od 0:1.


