Češki teniser Tomas Mahač priredio je pravu senzaciju na Mastersu u Šangaju, pobedivši jednog od najboljih igrača sveta, Karlosa Alkarasa, u neverovatnom četvrtfinalu.
Mahač je odigrao meč karijere, svestan da je ova pobeda daleko od obične – izbacio je aktuelnog šampiona US Opena, što je verovatno najveće iznenađenje turnira.
“Odigrao sam izvanredno. Znao sam da sam u sjajnoj formi jer igram najbolji tenis u životu. Pobeda nad Tomijem Polom u prošlom meču bila je fantastična, i znao sam da, ako želim pobediti igrače poput Alkarasa, moram pružiti takav nivo igre. U suprotnom, završite sa 6:2, 6:3 i pakujete kofere. Drugačije ne ide,” iskreno je priznao Mahač.
Češki teniser nije krio svoje zadovoljstvo i samopouzdanje, dodajući: “Verovao sam da imam šansu, ali s igračima kao što je Alkaras, nikada ne možeš biti siguran. Voditi u setu i servirati za meč pri 5:4 nije ni blizu pobede. Igrao sam protiv njega na Dejvis kupu i tada sam uspeo držati nivo igre samo jedan set. Danas su bila dva. To je bilo dovoljno,” rekao je kroz osmeh.
Sada ga čeka još jedan veliki izazov u polufinalu, gde će se sastati sa Janikom Sinerom. Mahač je već pokazao da može igrati protiv najboljih – ove godine je savladao Novaka Đokovića u Ženevi, a sada je u Šangaju “pao” i Alkaras. Može li isto ponoviti protiv Sinera?
“Radujem se susretu. Uživam u ovim trenucima, srećan sam što igram protiv najboljih i što sam u polufinalu,” zaključio je Mahač, spreman za novi veliki izazov.