Argentinski fudbaler Lionel Mesi neće produžiti ugovor sa Barselonom, saopštio je taj klub na opštu uznemirenost navijača i nevericu čitave javnosti!
Šokantna vest stiže iz Katalonije, nakon što je prethodno „Marka“ prenela da je ovaj ishod realan, a njegov otac Horhe demantovao te navode. Sada se zvanično oglasila Barselona i navela da najbolji igrač u istoriji kluba i fudbala uopšte neće produžiti ugovor sa Barsom.
„Uprkos postizanju sporazuma između Barselone i Lionela Mesija sa jasnom namerom da obe strane danas potpišu ugovor on se ne može formalizovati zbog ekonomskih i strukturalnih prepreka (propisi La lige). S obzirom na to kakva je situacija, Mesi neće nastaviti saradnju sa Barselonom. Klub i igrač duboko žale zbog ovog ishoda i Barselona se od srca zahvaljuje igraču na svom doprinosu kao i jačanju naše institucije“, navodi se u saopštenju.
LATEST NEWS | Leo #Messi will not continue with FC Barcelona
— FC Barcelona (@FCBarcelona) August 5, 2021
Sve je bilo spremno da Mesi potpiše petogodišnji ugovor sa 50 odsto manjim primanjima, ali sada će biti izuzetno interesantno gde će Argentinac nastaviti karijeru, a već se priča da je realno da ode u samo dva kluba, Mančester Siti i PSŽ, eventualno odlazak u MLS ligu.
Sve ovo kada se Barselona pojačala, došao je i njegov kum Kun Aguero, tu je i Memfis Depaj, imali su najozbiljnije namere, ali sada se nekako sve srušilo…
Ova slika ispod je mnogo tužna…
I say Lionel Messi, you say: ______ pic.twitter.com/Jifb4iFH4l
— GOAL (@goal) August 5, 2021
Naravno, već je u toku peticija da se dres sa brojem 10 povuče iz upotrebe…


