Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedom je startovala na Svetskom prvenstvu u Španiji.
Naše rukometašice su u prvom kolu savladale Poljsku rezultatom 25:21 (16:13).
Izabranice slovenačkog stratega Uroša Bregara imale su prednost tokom najvećeg dela utakmice. Pri rezultatu 20:16 došlo je do naglog pada, što su Poljakinje iskoristile i serijom 5:0 povele sa 21:20. Usledio je odgovor srpske selekcije i velika serija od 5:0 za konačan rezultat meča.
Najefikasnije u timu Srbije bile su Anđela Janjušević sa sedam, Jovana Stoiljković sa šest i Marija Petrović sa četiri gola.
Sledeći protivnik naše reprezentacije biće selekcija Kameruna. U drugom meču grupe, Rusija je bila ubedljiva protiv Kamerunki sa 40:18.

