Nakon veoma dobre partije protiv aktuelnog prvaka Evrope, Danska se čini rutinski savladala našu reprezentaciju rezultatom 2:0
Piksi daje podršku igračima, ističe kako je igra bila dobra u prvom poluvremenu, ima opravdanje za poraz
„Tada smo bili u egalu, nisam primetio nijednu šansu Danaca. Delovali smo sigurno, u nevreme primili prvi gol. VAR soba je ponovo odlučila protiv nas. Drugo poluvreme bilo je sasvim drugačije i po pitanju sistema i strategije. Videla se nadmoć protivnika.“
„Nije lako odigrati dve teške utakmice u tri dana. Ustali smo u pet sati i došli u Kopenhagen, valja regenerisati organizam. Imali smo kadrovske probleme, znali smo da će na fizičkom planu biti teško. Momci su dali sve od sebe, međutim, osetio se nedostatak svežine“
Reprezentacija Srbije još malo navršava godinu dana bez pobede u zvaničnim utakmicama, ali selektor gleda pozitivno i veruje u bolje rezultate
„Ne treba previše kritikovati, Danci i Švajcarci dolaze kod nas. Danska je igrala u kompletnom sastavu, za razliku od nas. Pored ovih što nisu došli, imali smo smo i trojicu fudbalera, koji su nas napustili“, izjavio je Dragan Stojković posle utakmice na “Parkenu”.


