Fudbaleri Partizana nastavljaju sa odličnim igrama i pobedama u domaćem šampionatu. U meču 26. kola Linglong Superlige Srbije, crno-beli su danas deklasirali domaći Rad sa 5:0 i tako nastavili trku za titulu, čekajući i neki Zvezdin eventualni kiks.
U 24. minutu je Partizan načeo mrežu domaćina. Lopta se na polovini odbila do Takume Asana, a Japanac je poslao pas ka Holenderu i ovaj postiže svoj prvi gol u 2021.
Kraj utakmice 26. kola Linglong SLS FK Rad – FK Partizan -, konačan rezultat je 0:5, strelci su bili Filip Holender, @NatchoBibars, @LMarkec50, Sejduba Suma i Filip Stevanović⚫️⚪️⚫️⚪️ pic.twitter.com/utH2vgKtdB
— FK Partizan (@FKPartizanBG) March 7, 2021
Imao je domaćin veliku priliku za izjednačenje u 33. minutu. Golman Partizana Aleksandar Popović je briljantno reagovao i sprečio da lopta uđe u mrežu. Domaći fudbaleri su reklamirali da je lopta prešla gol liniju, ali srpske sudije još nemaju onaj čuveni sat na ruci. Čini se ipak da nije.
Prednost je duplirana dva minuta kasnije. Lazar Marković je sjajno oduzeo loptu i poslao je u srce šenaesterca, a tamo se našao Natho koji je posle devet golova iz penala, postigao prvi gol iz igre u sezoni.
Gde je stao u prvom, Partizan je nastavio početkom drugog poluvremena. Lazar Marković, koji u crno-belom definitivno oživljava karijeru, pogodio je već u 49. minutu.
Naredni na listi strelaca je bio Sejduba Suma, koji je tačno 10 minuta ranije zamenio Natha. Gvinejac je majstorijom prošao trojicu igrača rada, uz loptu kroz noge Cigeru i povećao prednost.
Za “petardu” se pobrinuo Filip Stevanović. Partizanov igrač koji u poslednje vreme ne dobija šansu u startnoj postavi, upisao se u strelce samo pet minuta pošto je zamenio Asana. Suma mu je odlično asistirao, a Stevanović lako pogodio mreži.