Kei Nišikori, teniser koji je poražen od Novaka Đokovića na ovogodišnjim Olimpijskim igrama u četvrtfinalu, izjavio je da je našeg tenisera video kao osvajača zlatne medalje.
„Iskreno sve je išlo ka tome da će Novak osvojiti zlato. Međutim, ne znam šta mu se dogodilo sredinom drugog seta, kada je imao set prednosti i vođstvo od 3:2 uz brejk. Zverev je uspeo da ga savlada i bilo je logično da kasnije uzme najsjaniju medalju“, rekao je Nišikori.
Japanac je prokomentarisao da je Novak zaslužio najsjajnije odličje.
„Žao mi je Đokovića. Zbog svega što je uradio ove sezone, apsolutno je trebalo da bude na najvišoj stepenici postolja“, izjavio je Nišikori.



