Srpska teniserka Nina Stojanović poražena je na startu WTA turnira u Pragu od Francuskinje Žesike Ponše 2:1 (4:6, 7:5, 6:1).
Duel dva laki luzera na kraju je dobila Francuskinja, koja je za jedno mesto bolje rangirana na WTA listi. A uopšte nije moralo da bude tako.
Imala je Nina (163. na WTA listi) veliku šansu.
Dobila je Stojanovićeva prvi set 6:4, a u drugom je imala brejk prednosti – 2:1.
Međutim, Francuskinja je odmah vratila brejk i vraća ravnotežu u setu.

Imala je Nina još jednu brejk loptu pri rezultatu 5:5, ali se Francuskinja spasila, povela 6:5.
Ispostavilo se da je to bila tačka preokreta.
U narednom gemu Ponše pravi brejk i dobija set 7:5.
A onda u trećem je vezala pet gemova i praktično slomila Srpkinju.
Uspela je Nina da se upiše ali samo za 5:1, i Francuskinja je u prvom gemu u kojem je servirala za meč bila uspešna i došla do pobede.
OSTALE VESTI:https://sportske-vesti.rs/spanci-se-spasili-uz-zvuk-sirene



