U drugom po rangu takmičenju fudbalskog prvenstva Srbije, OFK Beograd i Inđija (0-0) remizirali su u derbiju 23. kola Mozzart Bet Prve lige.
Nastavlja se negativan prolećni skor OFK Beograda. Lider Mozzart bet Superlige izgubio je prva dva meča od RFK Novog Sada i Grafičara, a danas je na Staroj Karaburmi odneo samo bod protiv drugoplasirane Inđije. Ono što trenera Sima Krunića treba da brine je neefikasnost, jer u 270 prolećnih minuta njegov tim još uvek nije zatresao mrežu protivnika.
Što se tiče ostalih utakmica 23. kola Grafičar je ispustio prednost od 2:0 protiv Tekstilca, te su gosti iz Odžaka u nadoknadi uspeli da stignu do vrednog boda koji ih ostavlja u borbi za drugo mesto. Kolubara je porazima zatvorila jesen, ali ovog proleća igraju dobro i veoma su efikasni. Posle pobede protiv Radničkog (4:0) i remija sa sa Dubočicom (1:1), danas su slavili 2:0 u Novom Sadu i već težak položaj ekipe Vidaka Bratića učinili još težim.
Utakmica između Radničkog sa Novog Beograda i Smedereva nije odigrana, jer domaćin nije uspeo da obezbedi kola hitne pomoći.
Grafičar – Tekstilac 2:2 (2:0)
/Spasojević 5, Marjanović 18 a.g. – Sredojević 87, Stojanović 90+4/
OFK Beograd – Inđija 0:0
RFK Novi Sad – Kolubara 0:2 (0:1)
/Furtula 12, Savković 49/
U toku dana se igraju mečevi:
Dubočica – Radnički SM
Metalac – Vršac
Sloboda – Mačva
U četvrtak kolo zatvaraju Jedinstvo Ub i Mladost GAT, sa početkom od 14 časova.


