Ženska košarkaška reprezentacija Srbije počinje ovog petka pripreme za treći uzastopni olimpijski turnir koji će se u julu i avgustu igrati u Lilu i Parizu, saopštio je Košarkaški savez Srbije.
Ekipa će prvi deo priprema provesti u Vršcu, zajedno sa reprezentacijom do 20 godina koja se sprema za Evropsko prvenstvo, a na početku priprema će raditi čak 36 košarkašica.
Najbolje srpske košarkašice u junu odlaze u standardnu bazu na Zlatibor, a do početka Olimpijskih igara treniraće u Beogradu uz učešće na turniru u Belgiji i dve prijateljske utakmice protiv Francuske u Lionu.
Selektorka Srbije Marina Maljković će i ovoga puta tokom priprema šansu pružiti mladim košarkašicama, da dokažu da su spremne da uđu u sistem seniorskog tima, uz, naravno, proverene snage.
Srbija će u Lilu na Olimpijskom turniru biti u grupi A zajedno sa selekcijama Španije, Kine i Portorika.



