Da li Srbija i Nikola Jokić mogu ponovo zajedno? Kada su se svi nadali da će MVP najjače lige na svetu da predvodi našu reprezentaciju na putu ka Olimpijskim igrama u Tokiju, usledio je šok i odustajanje od igranja za nacionalni tim.
Dolazak Svetislava Pešića na klupu reprezentacije probudio je novu nadu sportske javnosti da će centar Denvera da se vrati među „orlove“.
„Prozivali su me zbog nekih izjava da sam se udvarao Jokiću. Ne samo da sam se udvarao, već ću da se udvaram svakom igraču i objašnjavaću kako je za njega i njegovu karijeru dobro da igra za reprezentaciju. Posećivaću igrače, razgovaraću sa njima, gledaću utakmice. Probaću da poognem igraču da bude bolji, da napravim empatiju, da zna da sam tu i da hoću da pomognem. To je deo mog posla kao trenera„, rekao je Pešić na zvaničnom predstavljanju.
Jasno je da u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo Jokić neće da bude deo reprezentacije. Mnogo bi značajnije bilo da igra na Svetskom prvenstvu…
Sada je Jokić progovorio na temu povratka u reprezentaciju…
„Bio sam u kontaktu sa selektorom, ne nešto previše. Jako je rano pričati o reprezentaciji sada, ne mogu da razmišljam toliko unapred, ne znam šta će da bude. Ne znam ništa povodom toga“, odgovorio je Jokić na konferenciji za novinare posle meča sa Hjustonom.
Šta mislite, da li će Jokić ponovo obući dres reprezentacije?


