Organizatori Australijan opena objavili su listu učesnika za predstojeći prvi grend slem u sezoni.
Tamo se nalazi Novak Đoković, kao i još troje srpskih tenisera, Miomir Kecmanović, Dušan Lajović i Olga Danilović.
Direktno učešće obezbeđeno je za 104 takmičara u obe kategorije, posle se dodaju vajld karte i pobednici kvalifikacija. U ovom trenutku su svi prijavljeni, ali kako se start turnira, 12. januar, bude približavao, sigurno će biti promena, odnosno otkazivanja.
Sa zaštitnim rejtingom će igrati po šestoro u obe konkurencije, a neki od njih su Nik Kirjos i Belinda Benčić, olimpijska šampionke iz Tokija, koja je pauzirala zbog majčinstva.
Ataman nakon bolnog poraza: “Partizan je zadržao motivaciju, u dobroj su formi”!


