Srpski teniser Novak Đoković od ponedeljka više neće biti prvi na ATP listi.
Razlog je povreda kolena zbog koje je danas umesto da igra četvrtfinale protiv Kaspera Ruda, išao na operaciju meniskusa. To znači da je ostao bez 1.600 bodova na ATP listi što je iskoristio Janik Siner.
Minimalno, imaće 9.525 bodova, a u slučaju osvajanja turnira mogao bi da ode i na čak 10.725. To je dakle 2.365 više od Đokovića…
Na sve to, Đoković najverovatnije neće igrati na Vimbldonu, gde „brani“ finale. Znamo da je Đoković odlučio da ide na operaciju i da mu posle nje sledi pauza od najmanje tri nedelje, a čak i da se oporavi pre 1. jula kada počinje turnir u Londonu, možda bi mu bilo previše da se „prebacuje na travu“ nakon što se navikao na šljaku.
Tako već može da se konstatuje da će Đoković izgubiti i tih 1.200 bodova sa Vimbldona, pa bi pred Olimpijske igre bio na „mršavih“ 7.160, sigurno iza Sinera, možda i Alkaraza. Španac je „odbranio“ bodove sa Rolan Garosa i može još da napreduje u Parizu gde je minimum koji mu je garantovan 7.880, a maksimum 8.580.
U svakom slučaju, pad na treće mesto na ATP listi bi mogao da napravi problem za Đokovića pri žrebu za Olimpijske igre, ali ne i toliko ozbiljan kako mnogi misle u prvi mah. Đoković i dalje ima ozbiljan broj bodova iako ove sezone nije osvojio niti jedan turnir, ali je stigao do 428. nedelja na vrhu ATP liste, što je apsolutni rekord.


