Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u četvrtfinale turnira u Adelajdu pošto je njegov rival Korentan Mute diskvalifikovan nakon dva seta igre pri nerešenom ishodu (4:6, 7:5).
Slutilo je sve na loš start godine za srpskog tenisera, nije delovao dobro na terenu, šepao je, izgledalo je kao da će da preda u svakom trenutku.
Pritom, zaostajao je set i brejk u odnosu na Mutea, ali je uspeo da pronađe novi ritam, zaigra bolje i osvoji drugi set protiv Francuza.
Međutim, tada 92. teniser sveta nije ličio na sebe, potpuno je izgubio konce i živce. Bio je kivan na sudiju, psovao ga, nedolično se ponašao i odlučeno je da bude diskvalifikovan, što je Đereu otvorilo vrata četvrtfinala.
Tamo će ga čekati Marin Čilić koji je savladao Monteira sa 0:2.



