Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je danas u Manili od Italije sa 76:78 (19:23, 23:17, 20:19, 14:19), u prvoj utakmici Grupe I u drugoj fazi Svetskog prvenstva.
U ekipi Srbije najefikasniji je bio Bogdan Bogdanović sa 18 poena, Ognjen Dobrić postigao je 15, a Nikola Milutinov 14 poena uz 12 skokova. Marko Gudurić dodao je osam, a Aleksa Avramović sedam poena.
Kapiten reprezentacije Srbije bio je vidno utučen nakon meča i istakao da je bio najgori na terenu.
„Ne znam, bezveze… Ja sam najgluplje odigrao utakmicu, previše sam šutirao za tri poena, a nisu branili prodor. Trebalo je više da napadam, šta da radim, izgubio sam glavu, oni su to iskoristili. Kada smo vodili 16 razlike, pali smo što su Italijani iskoristili. Da kažem, dobili su nas na iskustvo“, rekao je kapiten i nastavio...
„Moramo da se dignemo, još uvek nismo ispali, treba da igramo protiv Dominikane i da pobedimo što većom razlikom. Idemo dalje, šta sad..“, rekao je Bogdanović odmah nakon utakmice.
U drugoj utakmici druge faze Srbija će u nedelju od 14 časova igrati protiv Dominikanske Republike, a Italija od 10 časova protiv Portorika.
KRAJ: Srbija ispustila veliku prednost i doživela poraz od Italije! (VIDEO)



