Američki košarkaš Džabari Parker nalazi se na korak od ozvaničenja saradnje sa španskim šampionom Barselonom, prenosi španski Mundo Deportivo.
U pitanju je 28-godišnji košarkaš kojem se predviđala blistava NBA karijera, ali su ga brojne teške povrede odvojile od većih uspeha u najjačoj svetskoj košarkaškoj ligi.
Džabari bi trebalo da bude u naponu košarkaške snage, ali istorija povreda, pre svega kolena, uslovila je to da ne može da pronađe NBA angažman. Poslednju takmičarsku utakmicu Parker je odigrao još u januaru 2022. godine, kada je nosio dres Boston Seltiksa.
Ovaj košarkaš iz Čikaga igra uglavnom na poziciji krilnog centra u poslednjim godinama (kada ima priliku), a tokom studija na „Djuku“ često su ga poredili i sa Karmelom Entonijem. Na draftu 2014. godine izabran je sa druge pozicije ispred Endrua Viginsa, a ispred Žoela Embida, Džulijusa Rendla, Zeka Lavina i Nikole Jokića.








