Utakmica između AEK-a i Dinama iz Zagreba odložena je zbog brutalnog ubistva u kome su Hrvati ubili grčkog navijača.
Odložena utakmica trećeg kola kvalifikacija za fudbalsku Ligu šampiona između grčkog AEK-a i zagrebačkog Dinama, koja je bila planirana za večeras, biće odigrana u Atini 19. avgusta, odlučeno je dogovorom klubova i Evropske fudbalske unije (UEFA).
Prvi meč biće odigran u Zagrebu 15. avgusta od 20.00.
Duel u Atini odložen je zbog sukoba navijača koji se dogodio u ponedeljak uveče u glavnom gradu Grčke, a u kojem je 29-godišnji navijač AEK-a izgubio život.
Još osam osoba je povređeno, a 98 navijača je uhapšeno posle nereda.
Tragični događaj u Atini osudili su Uefa, Dinamo i AEK, uz upućeno saučešće porodici preminule osobe.
Uefa je ranije donela odluku da na obe utakmice zabrani prisustvo gostujućih navijača.



1 komentar
Dinamo će igrati… A da su to uradili navijači Partizanaili Crvene zvezde klubovi bi bili izbačeni. Mater im kriminalnu jebem. Kakvi su kriminalci u UEFA zaposleni.