Srbija nije pokazala ono što se očekivalo, poznati analitičar smatra da Dragan Stojković pravi kompromise koji su na štetu tima.
„Kakav on, on arapske pare klepa, nema od njega ništa! Ma može… Kompromis kad se pravi, videli ste kakav je Dalić kompromis pravio sa Brozovićem, sa Lukom Modrićem, ovde su kompromisi da imate dvojicu igrača iz Saudijske Arabije. Ja sam saglasan sa vama, Strahinja je moj ljubimac, mali Ilić, ja ih selektiram i biram kroz neke analize. Srbija sigurno ima dobar tim, ali mora da bude bolje vođena“.
Rade Bogdanović se dotakao atmosfere na stadionu, kao i presinga protivnika koji je izbacio iz koloseka naš tim. Glavni problem u suočavanju sa tim vidi u nedostatku pravih bekova u našoj ekipi.
„Kada igrač izađe na teren, znaš koliko oseti atmosferu? Nimalo. Šta će da zeva, navija ko je tu? To je sve do sudijskog zvižduka, kada krene loptica da ide, ti se isključiš. Normalno, kad si fokusiran na svoju igru. Ova danas Srbija je bila iznenađena, jer je Slovenija izašla na visoki presing. Ono što sam ja rekao Nemanji kako ćemo da odgovorimo na visoki presing? Mi smo reprezentacija koja nema bekove i visoki presing, prosto“.


