Pre četiri godine pod komandom tadašnjeg renera Miroslava Đukića, Zlatan Šehović je u Sloveniji odradio prve pripreme sa Partizanom, a ove godine na istom mestu, ali pod vođstvom Ilije Stolice, nema ulogu debitanta već jednog od većih pojačanja u crno-belom timu.
Mladi levi bek se pole dve i po godine provedene u Izraelu vratio u Humsku, gde bi trebalo da rastereti Slobodana Uroševića na poziciji levog beka i od njega se u nastupajućoj sezoni mnogo očekuje.
“Za dve i po godine u Makabiju iz Netanje sam promeno trojicu trenera i kod svakog sam igrao, a proglašen sam i za najboljeg defanzivca lige. Smatram da sam za to vreme sazreo i kao čovek i kao fudbaler i danas sam bolji nego što sam bio kad sam odlazio iz Partizana. Napredovao sam u svakom smislu i to ću se potruditi da pokažem u ovoj sezoni”, poručio je u izjavi za klupski sajt Šehović.
Povratnik u Humsku naglašava da je jedan od glavnih razloga za njegov dolazak i trener Ilija Stolica sa kojim ima sjajan odnos.
“Dva puta mi je bio selektor, najpre u reprezentaciji do 17, a potom i do 21 godine. Mnogo sam od njega naučio. Izuzetno ga poštujem i zaista sam srećan što ponovo sarađujemo”, rekao je Šehović i dodao da je sve vreme u inostranstvu pratio šta se dešava u Partizanu.
“Pratio sam sve mečeve fudbalskog i košarkaškog kluba. U Partizan sam došao sa sedam godina, 10 ili 11 godina sam bio u mlađim slekcijama i zaista volim ovaj klub. Posebno mi je teško pala prošla sezona u kojoj mislim da su momci zaslužili da osvoje titulu jer su bili fenomenalni”, smatra najnovije pojačanje crno-belih.



