Košarkaš Makabija iz Tel Aviva Skoti Vilbekin proglašen je za najkorisnijeg igrača (MVP) prvog kola Evrolige.
Vilbekin je postigao 13 od 15 poena svoje ekipe u poslednjoj četvrtini meča protiv Bajerna, koji je Makabi dobio sa 69:68. Duel je završio sa 28 poena, po tri asistencije i ukradene lopte, uz indeks korisnosti 32.
Šejn Larkin iz Anadolu Efesa je imao najviši indeks korisnosti u prvoj rundi – 35. On je postigao 21 poen, uz četiri skoka i šest asistencija protiv Real Madrida, ali je njegov tim poražen (82:69).
Košarkaš Barselone Nikola Mirotić je skrenuo pažnju na sebe u utakmici protiv Albe, u kojoj je postigao 22 poena za manje od 18 minuta.
Odlične partije pružili su i Nikolo Meli iz Armanija, Valter Tavares iz Reala i Eli Okobo iz Asvela.
The MVP 🥇 of Round 1
What start from @scottiew_5 #EveryGameMatters pic.twitter.com/XumgyVf5ic
— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) October 2, 2021