Fudbaleri Aston Vile savladali su Mančester junajted na svom “Vila parku” sa 3:1 (2:1) u okviru 15. kola Premijer lige.
Otišao je iz Arsenala dok mu se javnost često podsmevala zbog rezultata i načina izgovora, osvojio Ligu Evrope s Viljarealom, domogao se i polufinala Lige šampiona prošle sezone, a onda rešio da ponovo dođe u Premijer ligu i pokaže im da su se ogrešili o njega. Ako je verovati ovom početku, Unaj Emeri će to ubrzo i dokazati.
U susretu sa Junajtedom, njegova ekipa je pružila sjajnu predstavu i već posle 11 minuta igre imala dva gola prednosti preko Leona Bejlija i Luke Dinja iz fantastičnog slobodnjaka.
Džejkob Remzi je u završnici prvog dela igre doneo nadu Junajtedu da u drugom poluvremenu mogu do povoljnog rezultata, ali Remzi se iskupio i tako zaokružio svoje učešće na ovoj utakmici. Naime, on je učestvovao i kod prvog gola svog tima upisavši asistenciju Jamajkancu.
Pokušao je Ten Hag sa izmenama u vidu Elange, Marsijala… Međutim, nije to donelo razliku, pa je tako Aston Vila posle odlaska Stivena Džerarda upisala u drugi trijumf na tri meča.
FULL-TIME Aston Villa 3-1 Man Utd
Unai Emery’s @AVFCOfficial beat Man Utd at home in the #PL for the first time since 1995! #AVLMUN pic.twitter.com/q8sMUQLVhk
— Premier League (@premierleague) November 6, 2022
Kako igra Njukasl ove sezone! Kako igra Migel Almiron ove sezone! Edi Hau i njegova ekipa oduševljavaju iz kola u kolo. Pažljivo su gradili ekipu i takva politika se definitivno isplaćuje. Ovog puta na “Sent Merisu” nisu imali većih problema budući da su lako izašli na kraj sa Sautemptonom (1:4).
Migel Almiron igra fudbal života, a to je dokazao u 35. minutu kada je iskoristio sopstvenu snalažljivost i uz malo spretnosti i umeća došao do novog pogotka – šestog na poslednjih šest utakmica u Premijer ligi. Kasnije su se upisivali i Kris Vud, Džo Vilok i Bruno Gimaraeš dok je utešni gol za “svece” postigao Pero.
FULL-TIME Southampton 1-4 Newcastle
Miguel Almiron and Newcastle's remarkable form continues, they're up to third with their fourth win in a row#SOUNEW pic.twitter.com/X0ZXQB24ru
— Premier League (@premierleague) November 6, 2022
Mali londonski derbi odigrali su Vest Hem i Kristal Palas na “Olimpijskom stadionu” i kreirali dramatičan duel.
Said Benrahma je u 20. minutu poveo svoj tim ka tri boda, ali je tu prednost anulirao ko drugi nego Vilfred Zaha 20 minuta kasnije. Tih 1:1 je bio aktivan rezulata sve do poslednjih trenutaka kada je u 94. sjajnu kontru Vest Hema u prelep gol postigao Olise iako je lopta zakačila Arona Kresvela i odmogla Fabijanskom.
FULL-TIME West Ham 1-2 Crystal Palace
Michael Olise's late, late goal earns Patrick Vieira's side their first away win of the season#WHUCRY pic.twitter.com/su5fzQrNiS
— Premier League (@premierleague) November 6, 2022
Milenković strelac u pobedi Fiorentine nad Sampdorijom, Monca nanela Veroni šesti uzastopni poraz!