Košarkaši Mege uspeli su posle dva triler poraza od Cedevita Olimpije i Borca iz Čačka, da stignu do triler pobede protiv FMP-a u Železniku –83:73, a meč viner je bio Nikola Topić.
Prevagu na tasu Mege doneli su Nikola Topić sa 21-im poenom uz 10 asistencija, Nikola Janković sa 16, Uroš Plavšić sa 15 poena. Kod FMP Železnika, Ugo Beson je postigao 13, Aleksa Stepanović 12, Luka Ašćerić i Džordan Voker sa po 10 poena.
Duel između FMP Železnika i Mege opravdao je očekivanja. Doneo je veliku borbu za svaku loptu i pedalj terena, igralo se po principu poen za poen. FMP je dobio prvu deonicu sa 21:19, Mega drugu sa 17:13. Rat nerava je nastavljen i tokom trećeg kvartala, a uoči poslednjeg, na semaforu je pisalo – 55:54 za Megu.
U poslednjoj deonici, dirigentsku palicu je uzeo Nikola Topić, stigao je do dabl – dabl učinka, a Mega do plus osam na četiri minuta pre kraja – 72:64. Topić je nastavio da pleše po parketu, na nešto više od dva minuta pre kraja je pogodio trojku za 77:67 i pitanje pobednika je rešeno.
FMP ima skor 1-2 (poraz od Krke i Mege kući, pobeda nad Cibonom u Zagrebu).
U narednoj rundi ABA lige, FMP Železnik igra protiv Crvene zvezde na svom parketu, dok će Mega odmeriti snage sa ekipom Partizana, takođe na svom parketu.


