Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno 2:2 sa Murom na svojoj prvoj pripremnoj utakmici u Sloveniji.
Nakon svega tri minuta igre, mnogo prostora pred kaznenim prostorom Partizana imao je Luka Bobičanec i uspeo je da savlada Popovića za 1:0.
Posle vodećeg gola Mure, fudbaleri Partizana imali par sajnih prilika, ali nisu uspeli da izjednače rezultat.U 38. minutu ponovo je ostavljeno previše prostora, ovog puta, Horvatu koji je uspeo da duplira prednost. Sa tim rezultatom se otišlo i na odmor.
U drugom poluvremenu, Stanojević je najavio da će izvršiti promenu kompletnog tima, ali nije to učinio odjednom, već postepeno.
Marko Živković je doneo probojnost po desnom boku, Jović na levom i baš u njihovoj koprodukciji viđen je potez utakmice. Volej u rašlje golmana Marka Obradovića za aplauz čak i slovenačkih gledalaca na „Fazaneriji“. U 85. minutu Partizan je uspeo da stigne i do izjednačenja ponovo je strelac bio mladi Jović.
Partizan će poslednjeg dana juna odigrati drugi kontrolni meč, a za rivala će imati ekipu Kopra.
Kraj utakmice❕
NK Mura 2️⃣:2️⃣ FK Partizan
⚽ N. Jović 60', 85' pic.twitter.com/iwxBQmmUGm
— FK Partizan (@FKPartizanBG) June 26, 2021