NBA je objavila ime dobitnika nagrade „Džeri Vest“, koja se dodeljuje u poslednje tri godine.
NBA: Jokić ostao bez prestižne nagrade!
To je za sezonu Džejlen Branson iz Njujork Niksa, koji je dobio najveći broj glasova, upravo ispred drugoplasiranog Nikole Jokića.
BONUS DOBRODOŠLICE - BRZA REGISTRACIJA
Superstar Niksa nagradu je dobio jer je pogodio najviše šuteva u neizvesnim završnicama.
Iako je Jokić, primera radi, imao najviše asistencija.
BONUS DOBRODOŠLICE - BRZA REGISTRACIJA
Ubedio je plej Niksa glasače da ima led u venama, toliko da je dobio čak 70 od mogućih 100 glasova za prvo mesto. Jedino je Jokić ispratio sa koliko-toliko sa 26 glasova. Branson je ukupno zaradio 426 poena, dok je Jokić imao 312.
U pitanju je priznanje koje se vodi pod nazivom „NBA Clutch Player of the Year“, odnosno, najboljem igraču u odlučujućim momentima utakmice.
BONUS DOBRODOŠLICE - BRZA REGISTRACIJA

Branson se ove sezone zaista istakao u neizvesnim završnicama i bio je favorit za osvajanje ovog trofeja, te nije bilo većeg iznenađenja.

Iako je Jokić tokom čitave sezone dominirao u tom segmentu, u daleko većoj konkurenciji na Zapadu, nagrada je otišla u ruke Bransona.
On je imao zaista dobre brojke, ali daleko manji uticaj na igru u odnosu na Nikolu Jokića.
Jokić je, takođe, bio drugi favorit, te je i dobio mesto koje se očekivalo pre objave konačnih rezultata.
Treći po broju glasova završio je Entoni Edvards iz Minesota Timbervulvsa.
Pre Bransona, od kako je ustanovljena 2023. godine, ovu nagradu dobijali su Stef Kari i Dieron Foks.
https://sportske-vesti.rs/uefa-priprema-promenu-tri-vazna-pravila










