Korentan Mute je 83. na svetu, meč sa najboljim zakazao je trijumfom protiv Romana Safijulina posle preokreta i tri seta.
Do sada su igrali samo jednom, u Bersiju 2019, kada je Novak slavio u dva seta.
„Volim da igram ovakve mečeve. Još od malena treniram za ovo. Igrao sam sa Nadalom na Roland Garolu, sa Novakom u Bersiju, igraću ponovo ovde. Pri kraju su karijere i to je šansa da ih upoznam, voleo bih da igram i protiv Federera“, rekao je Mute.
BONUS DOBRODOŠLICE - BRZA REGISTRACIJA
„Protiv Đokovića ću izaći na teren da pobedim, kao i svaki put, čak i ako nisam favorit. To je način poštovanja protivnika da odete tamo i pobedite ga. Videćemo šta će biti. Super sam uzbuđen. To je veliki meč kome ću pristupiti veoma ozbiljno. To će biti jedan od najvećih mečeva koje ću odigrati u karijeri. Pokušaću da igram svoju igru, da ga napadnem forhendom. Često u mečevima postoji rešenje da ih dobijete“.