Velike potrese u Izraelu izazvala je mogućnost da Barak Bahar preuzme Crvenu zvezdu.
Reč je o stručnjaku koji je i te kako cenjen u toj zemlji i koji je sa Makabijem iz Haife napravio sjajne rezultate.
I sada je Makabi blizu titule. Ima sedam bodova više od drugoplasiranog Hapoela iz Ber Ševe. Mnogi predlažu Baharu da na kraju sezone ne pakuje kofere i ne kreće za Beograd.
Najpre se oglasio nekadašnji fudbaler Sautemtona, Vest Hema, Mančester sitija… Ejal Berkovic, koji je imao poruku za Bahara:
“Da dobije ponudu iz druge engleske lige rekao bih mu “idi”, ali šta je Srbija?”
Sada je nešto slično učinio izraelski političar, ministar sporta i kulture Makluf Zoar. I on je protivnik odlaska uspešmog stručnjaka.
“Šta bih savetovao Baharu da uradi? To je baš teška dilema… S jedne strane, to bi bio veliki finansijski benefit za njega. Crvena zvezda je velika, ali nije i najveća u Evropi. To je prosečan klub, srednje veličine. Naravno, veći je od Makabija iz Haife, ali...”, ostao je nedorečen Makluf Zoar u razgovoru za izraelski “Sport 5”.
Ipak, smatra da je Baharu bolje da ostane na klupi Makabija iz Haife.
“Da sam na njegovom mestu, ja bih ostao. Otišao bih kod predsednika kluba i rekao mu – vidi ovo što mi je Zvezda ponudila, oduzmi 25-30 odsto i ostaću ovde još nekoliko sezona“, dodao je ministar sporta i kulture.