Međedović je u duelu u Rimu izgubio od Danila Medvedeva posle 170 minuta igre sa 7:6 (5), 2:6, 7:5.
Bio je to njihov prvi duel do sada, ali je aktuelni šampion Rima morao da izvuče poslednji atom snage da bi sačuvao krunu koju je osvojio prošle godine.
„Jako dobar meč, ogromno iskustvo! U trećem setu sam mogao, na 4:4 i 0:30 u trećem sam mogao da iskoristim… Tu sam malo pao, on je jedan od najboljih igrača na svetu, naravno da će to da iskoristi. I eto…“, rekao je Međedović.
„Zadovoljan sam svojim tenisom, hteo sam da ga pobedim. Verovao sam do samog kraja. Dobra nedelja, zadovoljan sam što sam zdrav i tome se najviše radujem“, rekao je Hamad.
On je upitan i po čemu će pamtiti Masters u „večnom gradu“.
„Definitivno po poslednjem meču na Centralnom terenu protiv Danila Medvedeva, četvrtog igrača sveta, ako se ne varam. Najbolje iskustvo i najviše što sam iskusio do sada u karijeri“, dodao je Međedović, koji je istakao da sada slede pripreme za Rolan Garos.
„Smatram da imam dobar nivo, moram igrati u kontinuitetu. Ako zadržim ovaj nivo od danas, smatram da mogu dobro da prođem“, zaključio je Međedović.
Današnja ponuda: Od osmine finala u Rimu, preko Premijer lige, do ključnog meča za Denver!








