Dejan Stanković uspešno započinje mandat u ulozi šefa struke mađarskog Ferencvaroša.
Njegov tim ređa pobede, a večeras je posebno bio ubedljiv, i to u derbiju osmog kola šampionata Mađarske, na gostovanju gradskom rivalu, ekipi MTK.
Ferencvaroš je ovaj meč kao gost dobio sa čak 6:1 i dodatno se učvrstio na liderskoj poziciji na tabeli, sa 18 bodova i uz meč manje, dok je MTK ostao na trećem mstu sa 14 osvojenih bodova.
Zanimljivo, MTK je poveo u 12. minutu golom Bognara, ali Stankovićev tim je do poluvremena preokrenuo rezultat u svoju korist, golovima Varge i Markinjosa.
U nastavku, rapsodija ekipe Ferencvaroša.
Markinjos je postigao i treći gol u 55. minutu, a kada je Vingo osam minuta kasnije povisio na 4:1, pitanje pobednika je bilo rešeno.
Stanković zatim na teren šalje Aleksandra Pešića koji je u 78. minutu zamenio Vargu, a do kraja se najpre Abu Fani pobrinuo za “petardu“, da bi Pešić u nadoknadi vremena postavio konačnih 6:1!
Crvena zvezda slavila pred meč sa Jang Bojsom, zvižduci za skupo pojačanje! (VIDEO)








