Fudbaleri Borusije Dortmund započeli su novu sezonu u Bundesligi pobedom.
Vicešampion Nemačke je pred svojim navijačima na Signal Iduna parku pobedio ekipu Kelna sa 1:0 (0:0).
Nije to bio meč sa mnogo prilika, ali „milionerima“ je bila dovoljna i ta pred kraj meča da osvoje sva tri boda.
Pre toga, „jarčevi“ su imali veliku šansu da povedu i to u 79. minutu kada je posle udarca Matijasa Olsena glavom golman Gregor Kobel sjajno odbranio i sačuvao svoju mrežu.
Momenat odluke viđen je u 88. minutu. Posle kornera sa desne strane, Nemeča je zahvatio loptu, ona je na drugoj stativi došla do Donijela Malena koji je poslao pod prečku.
Igralo se sedam minuta nadoknade, ali Keln nije ozbiljnije pripretio pa su bodovi ostali na kontu Borusije.



