Dok se svet divi njegovim pobedama na terenu, Novak Đoković tiho otvara vrata u svet koji mnogi još nisu otkrili.
„Voleo bih da naučim da slikam i crtam, da pravim stvari,“ započinje Novak, otkrivajući nove dimenzije svoje strasti. Ali to nije sve. Dok njegova pažnja luta između platna i poteza četkicom, paralelno se okreće i prema svetu zdravlja i nauke. „Zdravlje, oporavak, sportska nauka i biotehnologija – to su stvari koje me fasciniraju,“ priznaje.
On ne želi samo da izgradi brend; želi da postavi temelje za nešto veće, nešto što će spajati svet sporta, biznisa i velnesa.
Međutim, spisak njegovih interesovanja jednako je impresivan kao i spisak jezika koje govori. Pre nego što je krenuo na egzibiciju u Rijad, Novak je otkrio još jednu stranu sebe.
„I dalje želim da naučim da sviram saksofon! Pre nekoliko godina sam svirao pristojno, ali sam postao loš jer nisam dovoljno vežbao,“ sa osmehom priznaje. Ali tu nije kraj – Đoković mašta i o tome da kroči na daske koje život znače. „Voleo bih da naučim i da glumim u pozorištu. Pozorište pre svega, volim interakciju uživo, volim komediju,“ dodaje.
Nije ni čudo što ga često viđamo u pozorištima, gde se pojavljuje zajedno sa srpskim glumcima poput Dragana Jovanovića. Sve više postaje jasno – Novakova scena se širi daleko izvan granica teniskog terena, a njegova vizija je tek u početnoj fazi. Za njega, život posle tenisa je jedan novi, uzbudljiv svet pun boja, muzike, nauke i umetnosti, u kojem će on svakako imati glavnu ulogu.



