Novak Đoković i dalje gaji neiscrpnu motivaciju da osvoji nove trofeje, uprkos tome što ima 37 godina i što je oborio brojne rekorde.
Ova odlučnost impresionira Matsa Vilandera, bivšeg švedskog tenisera, koji je u prošlosti imao ponekad kritične komentare o srpskom asu.
Kada se Đoković suočava s mladim talentima poput Janika Senera i Carlosa Alcaraza, koji su sposobni da ga pobede, on se dodatno motiviše da unapredi svoju igru i nametne se u konkurenciji. Vilandera ističe da je to impresivno.
„Novak Đoković je izvanredno ljudsko biće. Njegova želja da se takmiči, bilo na velikim ili malim turnirima, kao i u Dejvis kupu, zaista je neverovatna. Impresivno je koliko se trudi“
On takođe smatra da Novak još nije spreman za penziju jer bi mu nedostajao život profesionalnog tenisera.
„Mislim da je ono što najviše nedostaje napuštanje profesionalnog tenisa, a ne pobede ili porazi. Nedostaje mu da bude deo Tura i da trenira sa najboljim igračima sveta na najvećim terenima, poput onih u Šangaju ili Rolan Garosu“, objašnjava sedmostruki Gren slem šampion.
Iako je pohvalio Đokovića, Vilander je naglasio da Novak ne može pružiti maksimum na Gren slemovima ako ne igra i na Masters turnirima.
„Može li on biti dobar na Gren slemovima ako ne igra dovoljno? Kada ode u Šangaj s osećajem da to nije važno, ako počne da gubi od igrača koji su drugi ili treći na svetu, ili čak od onih koji su 10. ili 20., njegovo samopouzdanje će opasti, dok će ostali napredovati“, zaključio je Mats Vilander.








