U okviru 17.kola Linglong Super lige, Crvena zvezda je kao gost pobedila ekipu Zlatibora u Užicu rezultatom 0:1 (0:1). Ovom pobedom, crveno-beli su i matematički obezbedili titulu jesenjeg prvaka, s obzirom da je do kraja jesenjeg dela šampionata ostalo još dva kola, a crveno-beli imaju prednost od devet bodova u odnosu na drugoplasirani Partizan.
Trener Dejan Stanković je na klupi ostavio Falčinelija, Kangu, Sanoga i Milunovića.
Jedini gol na meču, postigao je Ričmond Boaći u 18. minutu. Spiridonović je izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane, lopta se u šesnaestercu od Pankova odbila do Boaćija, koji je sa pet metara savladao golmana Zlatibora Čubrakovića.
Vukanović je imao šansu u prvom poluvremenu, ali je lopta otišla preko gola.
U nastavku meča, Zlatibor je pokušavao da pripreti, ali bez uspeha. Do kraja meča, Crvena zvezda je rutinski privela utakmicu kraju i rutinski sačuvala vođstvo.
Posle ovog kola, Crvena zvezda je ostala na prvom mestu sa 47 bodova, dok je Zlatibor na 17. mestu sa 15 bodova.
U ostalim utakmicama dana, ostvareni su sledeći rezultati:
Inđija – Spartak Subotica 3:4 (3:3)
Mladost – Novi Pazar 3:2 (2:1)
Radnik – Proleter 2:0 (0:0)