Nakon što smo danas saznali ime prve ekipe koja se plasirala u četvtfinale Svetskog prvenstva u Kataru, večeras smo dobili i drugog.
Naime, Holandija je danas opravdala ulogu favorita protiv SAD-a i slavila sa 3:1, dok je isto učinila Argentina protiv Australije u meču od 20 časova i pobedom od 2:1 ide na megdan Holandiji u prvom meču četvrtfinala.
Ipak, daleko od toga da je bilo lako, iako je tako delovalo pri vođstvu od 2:0. Na kraju se istakao golman Argentine Martinez koji je izrastao u heroja.
Kapitenu “gaučosa” Lionelu Mesiju ovo je bila jubilarna hiljadita utakmica u karijeri, a ostaće upamćena kao prva u nokaut fazi Mundijala na kojoj je postigao pogodak.
Igrao se 35. minut kada su “gaučosi” kombinovali po desnoj strani, Mekalister je u šesnaestercu Australije pronašao Otamendija, ovaj samo odložio loptu do Mesija, a kapiten Argentine prelepim udarcem po zemlji pogodio donji desni ugao australijskog gola.
Čekala je Argentina grešku Australijanaca i dočekala je u 57. minutu. De Pol i Alvarez pritisli su poslednju liniju “kengura”, lopta je stigla do kapitena Metjua Rajana, a ovaj napravio kardinalnu grešku, poklonio loptu Hulijanu Alvarezu, a napadaču Mančester sitija nije bilo teško da postigne pogodak i tako duplira prednost svog tima.
Igrao se 77. minut, kada je rezervista Kris Gudvin pokušao sa distance, lopta je na putu ka golu u glavu pogodila Enca Fernandeza, promenila pravac i prevarila čuvara mreže “gaučosa” Emilijana Martineza.
Mogao je Lautaro Martinez da reši sve u 89. minutu, ostao je potpuno sam u šesnaestercu protivnika nakon dodavanja Mesija, ali je napadač Intera očajno reagovao i promašio čitav gol.
Ponovo je Mesi u drugom minutu nadoknade pronašao Lautara, ali Martinez još jednom nije uspeo da pogodi iz sjajne situacije, ovoga puta odbranio mu je Rajan.
To nije bilo sve od Mesija i indisponiranog Martineza. Kapiten “gaučosa” po treći put u kratkom periodu spojio je svog napadača sa golom, ali je Martinez pogodio Rajana.
Ogromnu šansu da kazni sve Martinezove promašaje imala je Australija u poslednjim trenucima meča. Kuol je oodjednom ostao sam u kaznenom prostoru “gaučosa”, ali je njegov udarac odbranio Emilijano Martinez i sačuvao pobedu svom timu.
Argentina će u četvrtfinalu Mundijala igrati protiv Holandije 09. decembra od 20 časova.
Argentina secure their spot in the Quarter-finals! 👏@adidasfootball | #FIFAWorldCup
— FIFA World Cup (@FIFAWorldCup) December 3, 2022
Holandija opravdala ulogu favorita i plasirala se u četvrtfinale Mundijala! (VIDEO)