Bogdan Bogdanović, košarkaš Atlanta Hoksa, bio je gost podkasta „Hoks Riport“ i govorio o brojnim košarkaškim temama.
Počeli su razgovor pitanjem šta je Bogdan žrtvovao odlaskom na klupu i kako se nosi sa celom situacijom.
On je odgovorio iskreno da je to njegov posao, da je u Srbiji naučio mnogo toga o košarci što ga danas čini vrhunskim igračem.
„Za mene je ovo jednostavno i lako, tako sam naučen. Naša kultura je drugačija, dolaskom iz srpske škole košarke naučio sam mnogo toga, mnogo više od statistike i individualnih nagrada. Da se razumemo, zanima mene i to, ali tim je na prvom mestu. Ne možeš da se kriješ ako si najbolji igrač, to dolazi prirodno, nikoga ne možeš da nateraš da bude najbolji, jednostavno jeste. Ne mogu to da promenim. Ulazim sa klupe, u redu, igram košarku koju toliko volim, a ovo je moj posao i obavljam ga najbolje što mogu, jednostavno“, rekao je Bogdan Bogdanović.


