Srpski stručnjak na klupi Moskovljana naglasio da o njegovoj smeni odlučuje samo klub.
Dejan Stanković: „Reći ću „hvala“ i naglasiti da sam ponosan što sam ovde“!
Ruski mediji objavili su vest o smeni Dejana Stankovića.
Srbin je ipak vodio utakmicu Kupa Rusije u kojoj je Spartak slavio protiv Dinama na „Anži areni“ u Kaspijsku (3:1).
Logično, posle meča centralna tema bila je moguća Stankovićeva smena u gigantu iz Moskve, a on je na to dao odgovor.
„Za sve trenere situacija je ista.
Ima mnogo primera.
Mogu da pomenem Tudora, koji je svakog vikenda pod ogromnim pritiskom.
To je deo našeg posla, i upravo zbog toga volimo ono što radimo.
Ja sam trener koji se nikada ne predaje i nikada se neću predati.
Svi radimo svoj posao: vi pišete ono što želite, a ja radim ono što je moj zadatak.
Ja sam trener velikog kluba, veoma snažnog kluba u Rusiji.
Sada vidim koliko je on zaista jak i važan.
Nije lako.

Oko tima i igrača se stvara mnogo pritiska“, kazao je Stanković, koji je potom govorio još konkretnije:
„Odluku u svakom slučaju donosi klub.
Kada i šta može da se dogodi, odlučuje samo klub.
Sutra, prekosutra ili bilo kog drugog dana, odluka je na njima.
Možete da pomenete stotinu imena, ali to ništa ne menja.
U Ferencvarošu, Sampdoriji, bilo je isto, spominjalo se mnogo imena.
Takve situacije su potpuno normalne, svuda i svakog vikenda. Ja se neću predati.
Ponosan sam što radim u ovom timu.
Čak i posle utakmice sa Rostovom, način na koji se ekipa borila, to je jedan od primera.
Bili smo blizu pozitivnog rezultata.
Ponosan sam što radim u ovom klubu.
Koliko će to trajati, jedan dan, deset dana ili sto, nije važno. Reći ću „hvala“ i naglasiti da sam ponosan što sam ovde. Osećam se kao kod kuće.“
OSTALE VESTI:https://sportske-vesti.rs/nikad-ludji-pocetak-nba-sezone



