Veljko Birmančević, trenutno jedan od ključnih igrača praške Sparte, mogao bi imati presudnu ulogu u narednim utakmicama reprezentacije pod vođstvom selektora Stojkovića.
Po malo razočaran porazom od Danske rezimira utakmicu.
– „Mnogo smo se povukli od početka i nismo ugrozili rivala. Moramo u sledećem meču da izađemo ofanzivnije, više. Previše smo se uvukli. Pali smo posle prvog primljenog gola, pa smo se u drugom poluvremenu digli. Kad smo primili drugi gol, tad je bilo gotovo. U sledeće dve utakmice moramo mnogo bolje“
Danci su bili veoma dobro organizovani u odbrani, Luka Jović je bio „uhapšen“
– „U nekoliko situacija sam dobio dodavanje u prostor, ali u šesnaestercu je bio samo Jović i njihovih pet, šest igrača. Morao sam da vratim loptu i da kružimo. Moramo više da igramo po dubini, da dajemo golove, nismo stvorili nijednu kvalitetnu šansu. Sad znamo šta da radimo. Mnogo smo nisko bili. Onda kad osvojimo loptu, nismo imali nikog da je zadrži. Jović je bio sam u špicu, bilo ga je teško pronaći. Samo smo ispucavali lopte. Izgubili smo mnogo snage, naročito mi krilni bekovi, pa nismo imali snage u napadu zatim“


