Srpska atletičarka Adriana Vilagoš oborila je danas nacionalni rekord na mitingu Dijamantske lige u Londonu.
Adriana je u petoj seriji bacila neverovatan hitac, koji je vredeo čak 65,58 metara.
Ipak, to nije bilo dovoljno da Srpkinja osvoji prvo mesto u Londonu, pošto je lidersku poziciju zauzela Australijanki Mekenzi Litl sa 66,27 metara.
Treće mesto je pripalo Amerikanki Megi Maloun-Hardin sa sjajnim hicem od 62,99 metara.
Vilagoš je na taj način oborila nacionalni, ali i lični rekord, koji je prethodno postavila na takmičenju u Rimu.
Ono što je sigurno, jeste da će ovo značiti Adriani na polju samopouzdanja, pogotovo sada pred Olimpijske igre u Parizu, koje je očekuju.



