Fudbaleri Fiorentine i Specije remizirali su 1:1, u meču 29. kola Serije A.
Niz Viole od devet trijumfa zaredom u svim takmičenjima je neočekivano prekinuo tim koji je prvi iznad zone ispadanja.
Specija je povela u 25. minutu nakon autogola Visnievskog, da bi u 32. minutu domaći izjednačili golom Nzole.
Ispostavilo se da je to bio konačan rezultat meča, koji su srpski reprezentativci Luka Jović, Nikola Milenković i Aleksa Terzić počeli sa klupe.
Jović je u igru ušao u 81. minutu, ubrzo je imao i šansu, ali je lopta posle njegovog šuta završila pored stative.
Specija je u nadoknadi imala ogromnu priliku da šokira “Artemio Franki”, ali je Šomurodov bio neozbiljan u situaciji jedan na jedan, te ga je Teraćano zaustavio.
Fiorentina je osma na tabeli sa 41 bodom, dok je Specija 17. sa 26 poena i ima sedam više od Verone koja je u zoni ispadanja.