Rođeni brat Granita Džake, Taulant, govorio je švajcarskim medijima o utakmici Srbije i Švajcarske u poslednjem kolu grupne faze takmičenja u Kataru.
Ovaj duel će direktno odlučiti ko će u narednu fazu takmičenja, imajući u vidu da će Kamerun veoma teško do sva tri boda protiv Brazilaca i pored druge postave “karioka”.
“Iskreno, nisam bio srećan posle žreba zbog svih tih emocija i cele prošlosti sa Granitom. Ali razgovarali smo dugo o tome, veoma dugo. Rekao sam mu: ‘Bez obzira na to što se desi na utakmici, da li postigao gol ili izgubio, samo ostani miran i igraj svoju igru’. Na kraju dana, ovo je fudbalska utakmica, nije politika”, rekao je Taulant.
Smatra i da će biti provokacija od strane srpskih medija.
“Nisu problem srpski fudbaleri, mada je pitanje koliko će oni naelektrisani da budu. Pretpostavljam da će srpski mediji pokušati da ponovo zakuvaju stvari. Da pokušaju da isprovociraju Granita, Džerdana Šaćirija. Moramo da budemo spremni na to, da budemo opušteni”, rekao je Džaka, koji je nastupao za selekciju Albanije i igra za Bazel.
PROCUREO SASTAV BRAZILA PROTIV KAMERUNA: Na njemu nema igrača koji su igrali protiv Srbije!