Partizan je u dva ovosezonska derbija ubedljivo porašen od Crvene zvezde, a sada je prilika za iskupljenje. Ovo će biti prvi pred navijačima crno-belih, a karata za sutrašnji meč više nema.
Velika očekivanja pred ovu utakmicu ima i trener Željko Obradović, koji je na poslednjem treningu pred utakmicu istakao da je vreme da ekipa reaguje i da se nada da će reagovati.
“Posle izuzetno loše odigrane utakmice u kupu i slike koju smo prikazali, mislim da je trenutak da reagujemo i nadam se da ćemo reagovati. Ono što je krasilo ovaj tim i što bih ja voleo da krasi je borbenost koja je ne maksimalna, nego preko toga. Mi to nažalost nismo imali u Nišu. Želim da se zahvalim navijačima koji su onako odreagovali posle utakmice, siguran sam da ćemo i sutra imati podršku, a ono što bih voleo je da svi mi shvatimo šta znači igrati utakmice protiv Crvene zvezde i šta znači braniti boje Partizana. To je ono odakle moramo da počnemo i da shvatimo da je to jedini način”, rekao je trener Partizana i nastavio.
“Košarkaška igra i košarkaška utakmica zahtevaju još mnogo toga, ali prvi preduslov je maksimalna borbenost, motivisanost, a to nam je, čini mi se, apsolutno nedostajalo u finalu kupa. Igramo protiv tima koji igra veoma dobro, ali to je prilika za nas da pokažemo sve ono što imamo i sve ono što nas je krasilo od prvog dana. To je bila ideja, to sam rekao prvog dana kad smo izašli na prvu utakmicu i malo je reći da sam bio razočaran posle finalne utakmice isto kao i igrači. Od srede smo radili na jednom veoma dobrom nivou, odradili četiri treninga i pokušali da se spremimo maksimalno za ovu utakmicu. Pozivam navijače još jednom da nas bodre, da bodre ekipu kao što su stalno do sada radili. Da budu uz nas, nadam se da ćemo uspeti da im vratimo na najbolji mogući način. Nadam se da će pobediti fer i sportska atmosfera, da će se kao i uvek pričati samo o košarci i da sve bude u okviru fer-pleja”, zaključio je Obradović.
Prethodni večiti derbi podigao je ogromnu prašinu nakon što su se iz oba tabora oglašavali povodom sudija.
U toku jučerašnjeg dana je saopšteno koja će trojica sutra biti na parketu u dvorani “Aleksandar Nikolić”.
Naime, sudije sutrašnjeg večitog derbija su Slovenci Matej Boltauzer i Milan Nedović, dok je treći sudija iz Hrvatske Josip Radojković. Delegat na ovom meču će biti Todor Brajković.
Crveno-beli su slavili u oba ovosezonska derbija i to veoma ubedljivo. Zanimljiv je podatak da Partizan nije poveo tokom oba meča, a nema sumnje da će crno-beli imati motiv više sutra, jer nastupaju pred svojim navijačima.
Meč je na programu u nedelju od 18.30 časova.