Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo US opena, pošto je na startu savladao francuskog tenisera Benou Perarezultatom 3:1, po setovima 6:3, 7:5, 2:6 i 6:4.
Meč je trajao dva i po sata, a naš teniser naredni meč igra sa boljim iz duela kvalifikanta Gojovčuka i favorizovanog Francuza Uga Ambera.
U prvom setu koji je bio prilično izjednačen, presudio je brejk koji je Lajović napravio u šestom gemu i tu prednost je sačuvao do kraja seta.
Drugi set obeležili su brejkovi na obe strane, ali jedan više je napravio Lajović, i to onaj u poslednjem, dvanaestom gemu za 7:5.
Pad u igri Lajovića dogodio se u trećem setu posle 2:2, kada je Per dobio četiri gema u nizu i vratio nadu da bi mogao da izbegne poraz.
🚨 No look volley alert 🚨@Dutzee moves past Benoit Paire 6-3, 7-5, 2-6, 6-4 in Round 1 pic.twitter.com/Yzu5QyqnlS
— US Open Tennis (@usopen) August 30, 2021
Ipak, u četvrtom setu Lajović vraća stvari pod kontrolu, presudan je bio brejk u sedmom gemu, posle čega nije dozvolio rivalu da se rezultatski vrati u meč.
Sve u svemu, tesna pobeda, ali jako bitna za našeg tenisera. Idemo dalje.