Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Hamburgu pobedom protiv Sebastijana Baeza.
Nakon sjajnog prvog seta, Krajinović je u trećem setu bio na ivici poraza, ali je na kraju uspeo da dođe do pobede rezultatom 6:1, 4:6, 7:6(8:6).
Gotovo perfektan prvi set odigrao je Krajinović koji je Baezu prepustio samo jedan gem i uz tri gema je rešio prvi deo meča u svoju korist.
Baez je došao do brejka već u prvom gemu drugog seta, ali je Krajinović uspeo da uzvrati tri gema kasnije. Argentinac je odmah napravio novi brejk i ispostavilo se da je to bila ključna prednost. Krajinović je spasio tri set lopte u devetom gemu, ali je Baez svojim servisom meč uveo u treći set.
U odlučujućem delu meča Krajinović je u dva gema spasao tri brejk lopte, sam nije imao prilike da oduzme Baezu poen na njegov servis. Meč se na kraju sveo na taj brejk u kome je Krajinović bio na ivici provalije, spasio je dve meč lopte i na kraju došao do pobede.
Krajinović će u drugom kolu igrati protiv Karlosa Alkarasa.