Eventualni odlazak Demba Seka iz Partizana dodatno bi povećao potrebu crno-belih da tokom prelaznog roka pronađu adekvatna rešenja na krilnim pozicijama.
I pored želje iz kluba da ga otkupe, igrač ne želi da ostane zbog loše atmosfere u ekipi, na tribinama, pa se samim tim ne oseća prijatno. On je ove sezone postigao 6 golova i imao 9 asistencija, pa se izdvojio kao jedan od najboljih igrača crno-belih.
BONUS DOBRODOŠLICE - BRZA REGISTRACIJA
Već smo ranije pisali da je Silvester Džasper (24) iz pančevačkog Železničara jedna od glavnih meta za leto, ali bi opcija mogao da bude i fudbaler na kojeg klub iz Humske već polaže prava – Ibrahim Zubairu (21).
Fudbaler iz Gane uskoro završava pozajmicu u turskom Čorumu, koji neće otkupiti njegov ugovor, niti su ispunjeni uslovi iz klauzule koja bi automatski aktivirala transfer. Zbog toga će se Zubairu od juna ponovo priključiti Partizanu i dobiti priliku da se nametne tokom priprema, saznaje Telegraf.
BONUS DOBRODOŠLICE - BRZA REGISTRACIJA
Turci su za njegovu pozajmicu platili 200.000 evra, a dogovor je podrazumevao obavezan otkup od 2.000.000 evra ukoliko bi Čorum izborio plasman u elitni rang ili ako bi Zubairu odigrao najmanje 50 odsto utakmica u drugom delu sezone.
Kako nijedan od tih uslova nije ispunjen, mladi krilni napadač vraća se u Humsku, gde bi mogao da predstavlja ozbiljno pojačanje. Podsetimo, crno-beli će igrati u kvalifikacijama za Ligu konferencija nakon što nisu uspeli da budu drugi na tabeli, pa je to mesto zauzela Vojvodina.
Pre povrede prošle godine bio je jedan od važnijih igrača Partizana, pa mnogima nije bilo jasno zbog čega je tokom zime poslat na pozajmicu u trenutku kada je ekipa imala problema upravo na krilnim pozicijama.
Zubairu, kojeg je Partizan pretprošlog leta platio 500.000 evra Jedinstvu sa Uba, sada će ponovo konkurisati za mesto u timu. Tokom priprema biće procenjeno da li je podigao nivo forme i može li da pomogne crno-belima u kvalifikacijama za Evropu i narednoj sezoni.

Ipak, njegov boravak u Turskoj nije protekao prema očekivanjima. Odigrao je svega tri utakmice, ukupno 19 minuta, uglavnom kao rezervista, uz jednu asistenciju.
Uprkos tome, u Humskoj i dalje veruju u njegov potencijal, pre svega zbog mladosti i kvaliteta koje je ranije pokazivao, nadajući se da bi mogao da se vrati u prepoznatljivu formu i ponovo bude važan faktor u timu Partizana.











