Fudbaleri Vojvodine ostvarili su novu pobedu na pripremama u Sloveniji, ovoga puta je savladana ekipa UTA-e iz Arada (2:1), a trener Milan Rastavac ne krije da je zadovoljan urađenim.
Novi šef stručnog štaba ekipe iz Novog Sada smatra da to još nije ono kako on zamišlja da njegov tim igra, ali naglašava da je progres u igri evidentan i to je ono to ga raduje.
„Ono što je dobro jeste da smo stvorili veći broj šansi, pa je i realizacija mogla da bude bolja. Ali, raduje me što smo imali i znatno veći broj tih napada iz kojih smo dolazili do prilika. Organizovaniji smo i agresivniji, sa loptom i bez nje, kada je to popustilo, primili smo gol, ali ne mogu da kažem da i u tom periodu nismo bili dobri. Sve u svemu, zadovoljan sam“, rekao je Rastavac.
Vojvodina je sinoć primila prvi gol na pripremama, ali Rastavac veruje da odbrana može još da napreduje.
„Poslednja linija je osetljivi deo tima, za uigravanje je potrebno vreme, upoznavanje, a mi to još uvek nemamo. Radićemo na tome da budemo bolji i da se uigramo. Ovako kako izgleda u ovom momentu, sigurno da nije dovoljno dobro“, smatra Rastavac.
Poseldnu proveru pred povratak u Novi Sad fudbaleri Vojvodine će imati u četvrtak, 30. juna, kad će ekipi trenera Milana Rastavca rival biti slovenačka Mura.
„Imamo još mnogo da radimo do poslednje utakmice, odradili smo određene mini cikluse, ostao je još završni. Najpre da se danas odmorimo i potom nastavimo dalje. U poslednjoj proveri biće podeljeni minut, ali neki igrači će igrati više nego do sada. Moja ocena je da se vidi progres u svemu, ono u čemu treba da dobacimo je daleko više nego što je trenutno, ali u ovom trenutku, ne možemo da očekujemo više“, zaključio je Rastavac.


