Janik Siner i dalje drži prvo mesto na ATP listi i dodatno je uvećao prednost u odnosu na drugoplasiranog Karlosa Alkarasa, koji će zbog povrede propustiti važan deo sezone na šljaci.
Španac je najpre odustao od turnira u Barseloni, a potom potvrdio da neće nastupiti ni na mastersu u Rimu, kao ni na Rolan Garosu zbog problema sa rukom. Na samom vrhu ATP liste nema većih promena, iako je u toku masters u Madridu. Siner trenutno ima 13.450 bodova, dok Alkaras zauzima drugo mesto sa 12.960 poena.
Ipak, situacija bi uskoro mogla dodatno da ide u korist italijanskog tenisera, pošto će Alkaraz u nastavku sezone ostati bez čak 3.000 bodova – 1.000 iz Rima i 2.000 sa Rolan Garosa, gde je prošle godine osvojio titule.
Siner se na čelo ATP karavana vratio nakon osvajanja mastersa u Monte Karlu, čime je ponovo preuzeo prvo mesto koje je izgubio prošlog avgusta posle Ju-Es opena. Italijan igra u sjajnoj formi i vezao je tri masters titule, pošto je pre Monte Karla slavio i na Indijan Velsu i u Majamiju.
Sa druge strane, Alkaras je imao slabiji period – u Majamiju je doživeo iznenađujući poraz od Amerikanca Sebastijana Korde rezultatom 6:3, 5:7, 6:4, dok ga je na Indijan Velsu zaustavio Danil Medvedev.
Kada je reč o ostatku ATP liste, treće mesto zauzima Aleksandar Zverev sa 5.205 bodova, dok je odmah iza njega Novak Đoković sa 4.700 poena. Feliks Ože-Alijasim je peti sa 4.050 bodova, a iza njega je Ben Šelton sa 4.030.
Tejlor Fric se nalazi na sedmoj poziciji sa 3.820 bodova, Aleks de Minor je osmi sa 3.755, Lorenco Muzeti deveti sa 3.415, dok Danil Medvedev zatvara Top 10 sa 3.410 poena.
‘The Athletes’ Awards’ 🏆
Introducing your hosts of the 2026 Laureus World Sports Awards – Novak Djokovic and Eileen Gu 🎙️#Laureus26 pic.twitter.com/F18RvtRGt2
— Laureus (@LaureusSport) April 18, 2026








