Karlos Alkaras se ošišao pred start Ju-Es opena.
Španac se bez mnogo muke plasirao u drugo kolo savladavši Rajlija Opelku sa 6:4, 7:5, 6:4.
Kroz karakteristični smeh objasnio zašto je izabrao frizuru kao da ide u vojsku a ne na gren slem:
„Jednostavno, kosa mi je bila predugačka, imao sam veliku želju da se ošišam“.
A onda je otkrio „krivca“ za ovakav stil:
„Moj brat i ja smo bili sami, on se nije dobro snašao sa mašinicom, pa mi je mnogo skratio kosu.
Jedini način da sredim frizuru bio je da se ošišam potpuno.
Zato je ovakva. Iskreno, mislim da nije loše.
Ne volim da imam dugu kosu, ionako će brzo porasti.
Jednostavno, tako se dogodilo“.

Ne krije da je začuđen reakcijom ljudi:
„Ima ih kojima se dopada, kao i onih drugih.
Meni je sve to veoma zabavno.
Bilo mi je veoma zabavno kada sam video svoju sliku na ekranu kako izlazim na stadion.
Nadam se da mi je pomogla da budem malo brži“.
Najviše ga je nasmejala reakcija Frensisa Tijafoa:
„Video sam snimak, rekao je da mi je frizura užasna, ali znam da laže.
Meni je rekao da je dobra. Više mu ništa neću verovati.“
Iako je slavio u tri seta, nije bilo lako protiv Opelke, sa 2,11 metara najvišeg tenisera u svetskom vrhu.
„Teško je naći ritam protiv njega.
Ima odličan servis i veoma je teško imati dobar osećaj sa osnovne linije.
Bilo je to nezgodno prvo kolo ali sam zadovoljan kako sam odigrao.
Dobro sam riternirao, što je najvažnije protiv rivala kao što je on,
Sledeći rival je Matija Beluči, 65. na svetu. Njemu se Kinez Šang predao u trenutku kada je Italijan vodio sa 7:6 (7:0), 6:3, 3:0.
OSTALE VESTI:https://sportske-vesti.rs/sasa-obradovic-micic-koji-ulazi-u-takmicenje-polu-spreman-sta-ocekivati-od-njega



