Tajler Hiro je odigrao strašan meč u Bostonu, spakovao favorizovanih Seltiksima 24 poena, imao 14 asistencija, pa Hit nosi brejk na Floridu.
Jeste veliko iznenađenje, ali se pokazalo još jednom da je Spelstrina ekipa napravljena od tvrdog materijala. Prošle godine su iz plej-auta stigli do borbe za krunu, sada su bili prežaljeni protiv najboljeg tima lige. Spakovali su 23 trojke Seltiksima, šutirali 53.5% za tri poena. Time su srušeni svi klupski rekordi u plej ofu.
Nikola Jović, kao član prve petorke, imao je veoma jak uticaj u trijumfu, za 25 minuta na terenu postigao je 11 poena uz samo jedan promašaj (4/5, 3/4 trojke), ali i devet skokova, šest asistencija, tri ukradene lopte i jedne blokade. Čak sedmorica od ukupno devetorice košarkaša koji su izneli trijumf Hitsa postigli su trojke. Tajler Hiro je bio heroj sa 24 poena (6/11 za tri) i 14 asistencija, Martin (5/6 za tri) i Bem Adebajo (10 sk) su dodali po 21, a Žakez 14 poena. Prva petorka ekipe trenera Erika Spolstre postigla 91 poen od 111.
Kod Kelta Braun 33, Tejtum 28 poena, favorit nije puno uspeo da učini, u finišu su sišli na dva poseda zaostatka, ali Majami jednostavno nije promašivao.
Oklahoma je bila sigurna protiv Pelikansa, Tander je prvi put posle više od decenije dobio dve utakmice u nizu u plej-ofu. Džildžes-Aleksander je ubacio 33 poena, sjajni ruki Čet Holgren dodao 26, Tander je šutirao oko 60% i nije dao šansu gostima iz Lujzijane. Odigrali su mnogo bolje nego na otvaranju serije, dobili znatno lakše, a još jednom se videlo da Pelikansima mnogo nedostaje povređeni Zajon Vilijamson.
Za razliku od prvog meča Tander je ubrzao igru, ali i limitirao ofanzivni skok, pre svih Valančijunasa rivala, pa su u ovom bržem tempu mnogo lakše dobili, na jug nose 2:0.
Rezultati:
Boston – Majami 101:111 (1:1)
Oklahoma – Nju Orleans 124:92 (2:0)
VEST DANA: Ćavi održao sastanak sa Laportom, evo kakva je njegova sudbina u Barsi!








