Brazilski fudbaler srpskih korena Lijanko Vojinović, mogao je da zaigra za Srbiju na Mundijalu u Kataru.
On je rođen u Brazilu i igrao je za obe selekcije u mlađim kategorijama. Prvo je bio u omladinskoj reprezentaciji Srbije odakle je njegov deda Jovan.
Potom je u uzrastu do 20 godina odabrao Brazil, ali ga je selektor Tite otpisao.
BONUS DOBRODOŠLICE - BRZA REGISTRACIJA
„Moj deda je Srbin, došao je iz bivše Jugoslavije. Za mene je bila čast da igram za Srbiju, igrao sam u kvalifikacijama za timove do 19 godina. Srbija je pokušala sve da igram na ovom Svetskom prvenstvu, ali FIFA me nije pustila jer sam tada izabrao reprezentaciju Brazila. I na kraju sam propustio i Olimpijske igre, ali to se dešava“, rekao je on za „Globo.com“.
Lijanko sada nastupa za Sautempton. Igrao je za Botafogo i Sao Paolo pre selidbe u italijanski Torino. Bio je i član Bolonje.